Szlachetna Paczka- pomóż wybranej przez Ciebie rodzinie

Szlachetna Paczka – ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Organizacyjnie opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce koordynowanej z centrali w Krakowie. Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Organizatorzy projektu deklarują, że „nie pomagają biedzie roszczeniowej” i chcą, aby „ludzie sami radzili sobie w życiu

Zachęcamy wszystkich do wejścia na stronę internetową: https://www.szlachetnapaczka.pl/. Na stronie tej można wybrać rodzinę, której się pomaga.

Czasu na wybór zostało niewiele- Weekend Cudów już 12-13 grudnia. W tym dniu wolontariusze Szlachetnej Paczki udadzą się do rodzin, aby wręczyć im paczki. Nie czekaj i dołącz do akcji. Możesz pomóc rodzinom w potrzebie.

Paczkę możesz wykonać sam- lub jeśli przekracza ona Twoje możliwości finansowe wspólnie z grupą znajomych, grup zawodowych, czy stowarzyszeń.

Zdjęcie ze strony: umcs.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *