Wywiad z Edwardem Sapko prezesem TS Noverra Głogów Młp.

TS Noverra Głogów Młp. to lider rozgrywek B-klasy. Zespół przed sezonem zmienił nazwę, co było dla wielu szokiem. Klub w I rundzie B-klasy Rzeszów gr. I zdobył 33 pkt i jest liderem tabeli.

Zapraszamy do rozmowy z Edwardem Sapko prezesem klub:

Rozwój Głogowa: TS Noverra Głogów Małopolski liderem po rundzie jesiennej, czy takie były założenia? Czy jednak wyniki przerosły oczekiwania?

Edward Sapko: Nie będziemy ukrywać, że wszystkie nasze decyzje począwszy od zdobycia sponsora tytularnego, poprzez zmianę nazwy, zatrudnienie nowego trenera czy pozyskanie nowych zawodników miało jeden cel – awans do wyższej ligi.

Po tej rundzie obejmujemy fotel lidera. Z przebiegu całej rundy jesteśmy oczywiście bardzo zadowoleni. Na koncie mamy tylko jedną porażkę, z której wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski. Teraz drużyna musi optymalnie przygotować się do następnej rundy i mamy nadzieję, że odbędzie się ona bez żadnych przeszkód.

Który z meczów ligi oceniacie jako ten najcięższy?

Edward Sapko: Do każdego spotkania zespół był mocno motywowany przez trenera Rafała Twardowskiego. Na pewno były mecze, które należały do spotkań z kategorii podwyższonego ryzyka. Inauguracyjne spotkanie z PKS Jedność Hucisko – to był taki pierwszy sprawdzian naszej koncepcji gry.

Kilka spotkań było bardzo zaciętych gdzie każda drużyna zostawiała dużo zdrowia na boisku. Do najcięższych można zapewne zaliczyć spotkanie z drużyną Orzeł Wysoka Głogowska i LKS Jasionka, nie licząc oczywiście porażki z KS Świlcza.

Przed Wami kilka miesięcy odpoczynku. Jakie macie założenia na ten okres? Czy myślicie już o możliwości awansu?

Edward Sapko: Cel zostaje ciągłe taki sam, czyli walka o awans z jak najlepszą grą zawodników, która będzie cieszyć ich samych, jak i kibiców w każdym meczu. Już rozpoczęliśmy poszukiwania wzmocnień na niektórych pozycjach i liczymy, że będzie miało to przełożenie na wynik końcowy sezonu.

Chcemy trenować jak najdłużej na zewnątrz, aczkolwiek Arena Zabajka nie ma oświetlenia i to nas bardzo ogranicza. Dodatkowo nasz projekt z Budżetu Obywatelskiego nie przeszedł do realizacji, dlatego tez wyciągamy wnioski, planujemy przyszłość wzbogaceni o zdobyte doświadczenie i wiedzę. Takie małe niepowodzenia mobilizują do jeszcze lepszej pracy całego zarządu, trenera, jak również samych zawodników tych dużych i tych małych. Przypomnę tylko na stadionie w Zabajce trenuje GAF Głogowska Akademia Futbolu – czyli kilkadziesiąt dzieciaków z terenu całej gminy i nie tylko.

Widać po profilu Facebook, że pomysłów Wam nie brakuje m.in. maseczki z logo klubu i sponsora. Czy planujecie jeszcze jakieś akcje, aby promować klub?

Edward Sapko: Pomysły są i zapewne będą nowe, ale to oczywiście wszystko będzie na naszym Facebooku. Mamy tylko nadzieję zresztą chyba jak każdy, że w końcu zaczniemy normalnie żyć i każdy będzie mógł się spotkać lub wybrać na mecz. Pomysł z maseczkami pojawił się już na początku pandemii, ale każdy myślał, że to będzie krótkotrwały epizod i najnormalniej szkoda tak wydawać pieniądze z budżetu. Rzeczywistość okazała się odmienna, maseczki są i będą z nami raczej na dłużej i stały się obowiązkowym elementem naszego stroju. Stąd też decyzja o wypuszczeniu takiego projektu dla naszych i nie tylko naszych zwolenników I sympatyków.

Na koniec dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wyników T.S Noverra.
Dbajcie o zdrowie i spotykamy się na wiosnę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *