Co z komisją doraźną ds. ochrony środowiska?

Przypomnijmy, że 12 października 2020 roku w Domu Kultury odbyła się sesja Rady Gminy Głogów Małopolski na temat Sarii.

Wówczas to radny Aleksander Jurek w imieniu mieszkańców zaproponował, aby powstała komisja doraźna ds. ochrony środowiska w gminie. W skład tej komisji mieli wejść radni, eksperci, mieszkańcy, władze gminy, a także przedstawiciele firmy Saria.

Radny zadeklarował się, że wniosek złoży na najbliższej sesji. Co ciekawe pozytywnie na ten temat odniósł się wówczas dyrektor zakładu Saria w Przewrotnem Arkadiusz Sokołowski.

Od momentu deklaracji radnego Aleksnadra Jurka minęło już trochę czasu. Odbyło się po 12 października sześć sesji, ale na żadnej z nich taki wniosek nie został przedłożony. Wysłaliśmy w tej sprawie do radnego Jurka pismo. Oczywiście od czasu tej deklaracji minęło już więcej niż 2 miesiące. Liczymy, że pan radny wywiąże się z deklaracji. Treść pisma, jak i wypowiedź radnego Aleksandra Jurka w tej sprawie publikujemy poniżej.

Wydawało się, że powstanie tej komisji to kwestia czasu. Wierzyłem, że złożona deklaracja na sesji Rady Gminy zobliguje radnego Aleksandra Jurka do działania. Ta komisja mogłaby rozwiązać wiele spraw dotyczących środowiska w naszej gminie. Szkoda, że minęło tyle czasu, a komisji nie ma – mówi Tomasz Skoczylas Rozwój Głogowa Młp.

Wypowiedź pana radnego Aleksandra Jurka tutaj

Do radnego w tej sprawie zostało wysłane zapytanie. Treść poniżej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *