Problemy prawne przy ubezpieczaniu domów. Jakie? Sprawdź

Z jakimi problemami możemy się mierzyć przy ubezpieczeniu domu? Zdarza się, że ludzie mieszkają w domu, którego nie są właścicielami, ale byli ich zmarli rodzice. Co dzieje się wtedy? Np. wiele osób nie ubezpiecza takiego domu myśląc, że takie prawo ma tylko właściciel. Niestety bardzo często to błąd.

Dlaczego? Osoby, które zamieszkują taki dom myślą, że nie mogą ubezpieczyć domu. Dlatego zdarza się, że takie miejsca są nieubezpieczone. Problem pojawia się w momencie kiedy np. dom ulega pożarowi. Zdarza się, że zmarli nie pozostawili testamentu, a osoby, które się przeprowadzają do takiego domu nie kwapią się, aby przeprowadzić postepowanie spadkowe. Zwłaszcza w momencie kiedy liczba potencjalnych spadkobierców jest bardzo duża.

Jednak czy można ubezpieczyć dom, którego nie jest się właścicielem? Tak, należy jednak rozpocząć także postępowanie spadkowe. U ubezpieczyciela wpisuje się wówczas w polisę potencjalnych spadkobierców. Jednak ważne jest to, aby postępowanie spadkowe doprowadzić do samego końca, bo jeśli dojdzie do jakiegoś nieszczęścia to firma ubezpieczeniowa jakby „blokuje” te środki i wypłaca je dopiero w momencie gdy zostanie ustalony przez sąd właściciel.

Warto ubezpieczyć swój dom i mienie, nawet w takiej sytuacji. Nie można dopuścić do sytuacji, że dopadnie nas nieszczęście, a my nie będziemy mogli uzyskać środków np. na odbudowę domu- mówi Zuzanna Bocek-Wójcik z ZBW Ubezpieczenia. Co prawda wypłata zostanie wstrzymana do czasu zakończenia postępowania spadkowego, ale lepiej mieć również takie zabezpieczanie, na wypadek nieszczęścia- dodaje pani Zuzanna.

ZBW Ubezpieczenia znajduje się na ul. Paderewskiego 22 w Głogowie Małopolskim. Więcej informacji na ten i inne tematy związane z ubezpieczeniem domu można uzyskać pod numerem telefonu: 723 666 166

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *