Zajęcia plastyczne w Domu Seniora w Budach Głogowskich

Jedna z form spędzania wolnego czasu w Domu Seniora Wigor są zajęcia plastyczne. Na stronie internetowej Domu Wigor czytamy:

Zajęcia plastyczne są niezwykle rozluźniające, pozwalają również utrzymać sprawność manualną, która u osób starszych często szwankuje. Przede wszystkim jednak wpływają pozytywnie na sferę psychiczną.Jak czytamy to ważne aby seniorzy wykonywali takie prace. Poprawia to ich koncentrację, ale także napawa do dumy:

Dalej czytamy

W twórczości seniora chodzi nie tylko o to, by stworzył dzieło, lecz także, by wyraził swoje emocje i dobrze się bawił, zachowując sprawność manualną i intelektualną. Świadomość wytwarzania nowych, pięknych i użytecznych przedmiotów wprawia ich w dumę i nadaje im cel – zwłaszcza gdy te małe dzieła stają się prezentami dla osób bliskich.

Do zajęć plastycznych można wykorzystać różne materiały np gazety.

Seniorzy z Dziennego Domu „Senior – WIGOR” w Budach Głogowskich, wykorzystując dość spore ilości gazet podczas zajęć plastycznych wykonali ozdobne koszyczki z papierowej wikliny. Papierowa wiklina to ekologiczna technika pozwalająca na twórcze przetworzenie makulatury z wykorzystaniem splotów stosowanych w tradycyjnym plecionkarstwie. Okazuje się, że zajęcia plastyczne są zarówno przyjemną jak i pożyteczną formą spędzania wolnego czasu.

Na podstawie artykułu ze strony Domy Seniora Wigor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *