Pytamy Urząd Gminy Głogów Małopolski o komisję urbanistyczną

W styczniu 2021 roku umieściliśmy na naszej stronie informację o składzie osobowym komisji urbanistycznej, który był na BIP Urzędu Gminy Głogów Małopolski.

Zajrzeliśmy na BIP za jakiś czas raz jeszcze. Co się okazało? Skład osobowy komisji był już inny. W tym momencie postanowiliśmy zadać pytanie w tej sprawie do Urzędu Gminy Głogów Małopolski.

Pytania, które zadaliśmy:

Na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej zwracam się z następującymi pytaniami:

1. Który z dokumentów zarządzania jest obowiązujący? Zdjęcia dostępne na naszej stronie http://rozwojglogowamieszkancy.pl/2021/07/28/ktory-dokument-jest-obowiazujacy/

2. Czy wydając nowe zarządzanie z nowym składem komisji burmistrz nie powinien anulować wcześniejszego zarządzania?

Poniżej pierwsza odpowiedź w tej sprawie:

Postanowiliśmy, że będziemy pytać dalej i zadaliśmy tym razem pytanie jako portal.

Pytanie: 1. Jak to jest możliwe, że stowarzyszenie Rozwój Głogowa Mieszkańcy opublikowało na swojej stronie rozporządzenie z tym samym numerem, ale ze zmienionym  składem osobowym komisji?

Czy zamiana dokumentów bez uprzedniego anulowania poprzedniego jest działaniem prawidłowym? 

Poniżej odpowiedź:

W ostatnim czasie stwierdziliśmy, że nie zgadzamy się ze stwierdzeniem gminy o tym, że informacja,  o którą wystąpiliśmy ma mieć charakter przetworzony. Gmina wyznaczyła odległy termin na udostępnienie informacji. Poprosiliśmy o szybką odpowiedź w tej sprawie. Poniżej dzisiejsza odpowiedź z Urzędu Gminy Głogów Małopolski:

Jakiś czas temu zamieściliśmy na stronie artykuł o informacji publicznej. W artykule tym zaznaczono, że każda informacja na temat, który powoduje w gminach koszty jest informacją publiczną. Oczywiście członkowie tej komisji pobierają za posiedzenia diety. Więc w naszej ocenie sprawa powołania tej komisji ma charakter publiczny, gdyż komisja ta wydatkuje nasze pieniądze.

Pozostaje jeszcze sprawa odpowiedzi Urzędu Gminy. Pytania miały charakter podobny. Zastanawiające jest jednak to, że przy drugiej odpowiedzi Urząd Gminy wyznaczył nam nowy termin na odpowiedź w sprawie informacji publicznej, a w momencie gdy stwierdziliśmy, że chcemy szybciej odpowiedzi, bo w naszej ocenie wnioskowana informacja nie ma charakteru przetworzonej, okazało się, że po ponownym piśmie do Urzędu Gminy żądana informacja nie ma charakteru informacji publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *