Ciąg dalszy tematu TBS w Głogowie Małopolskim- wynagrodzenia w spółce

W ostatnim czasie opublikowaliśmy informacje na temat TBS w Głogowie Małopolskim. Informacja na temat tej spółki były przeczytane ponad 700 razy. Dziękujemy za zaufanie. Przypomnienie materiału tutaj

Wczorajsza sesja potwierdziła, że działalność spółki gminnej Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp z o.o. nadal pozostaje tematem tabu w Radzie Miejskiej.

Pomimo zapowiedzi Przewodniczącego Rady sprzed miesiąca na sesji nie pojawił się prezes spółki. Nikt już nie pamiętał o deklaracjach sprzed kilku tygodni. Czy mieszkańcy zainteresowani tym, jak są wydawane pieniądze pochodzące z budżetu gminy dowiedzą się za co wypłacano wynagrodzenia od 2016 roku w spółce?

Czy przyjdzie im czekać na rzetelną odpowiedź do jesieni 2023 roku czy nigdy się nie dowiedzą? Pan Burmistrz Baj wielokrotnie zapowiadał na swoim blogu i podczas obrad komisji budowę budynków i mieszkań. Za przykład podawał inne gminy, np. Jarosław. Tymczasem wszystko wskazuje, na to, że jedynym dokonaniem podmiotu do chwili obecnej jest projekt budowlany na budynek przy ul. Fabrycznej i niezrealizowany zamiar przebudowy pustostanu przy ul. Mickiewicza.

Foto: z Blogu Burmistrza Głogowa Małopolskiego z 2014 roku

Według sprawozdań finansowych spółki, na same wynagrodzenia przeznaczono tylko do końca 2020 roku ponad 407 114 zł i wszystko wskazuje na to, ze ta kwota się powiększy zanim pierwsza łopata zostanie wbita na którejś z działek przekazanej spółce przez gminę.

Źródło: https://ekrs.ms.gov.pl/ http://bip.glogow-mlp.pl/

Foto poglądowe: Sesja Rady Gminy Głogów Małopolski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *