O nas

Jesteśmy mieszkańcami Gminy Głogów Małopolski.
Koordynatorem ruchu jest wieloletni działacz społeczny i twórca pierwszego ruchu miejskiego w Rzeszowie – Rzeszów Smart City- Tomasz Skoczylas. Organizacja chce brać czynny udział w działalności kulturalnej, stowarzyszeniowej, prywatnej i każdej innej, która rodzi się i rozwija na terenie gminie.

” Jesteśmy zainteresowani sprawami naszej społeczności i czujemy się współodpowiedzialni za jej dobro. Świadomi potrzeb mieszkańców dążymy do ich zaspokajania i wskazujemy je tym, których wybraliśmy na naszych reprezentantów – urzędnikom i politykom. Protestujemy, kiedy nas nie słuchają.Nam nie jest wszystko jedno, dlatego jesteśmy aktywni. Wychodzimy z domu, piszemy pisma etc. wtedy, kiedy zagrożone jest nasze wspólne dobro. Równocześnie szanujemy tych mieszkańców, którzy pozostają bierni, świadomie ignorują sprawy, które nie dotyczą ich bezpośrednio, tych, którzy się boją albo którym się nie chce.Nam się chce i ma to dla nas sens ” – mówi Skoczylas, od siedmiu lat mieszkaniec Głogowa Małopolskiego. Podejmowane przez ruch gminny inicjatywy nie są wynikiem nacisku ze strony władzy państwowej czy przeciwników tej władzy.

” Nie rywalizujemy z władzą. Jesteśmy niezależni i apolityczni. Jesteśmy społecznością obywateli i lokalnymi patriotami niezgadzającymi się na niskie standardy zarządzania gminą, niejednokrotnie tez i bylejakość w realizacji wizji rozwoju gminy.

akcentuje Tomasz Szkoczylas

Możliwość kontaktu przez mail i FB: rozwojglogowa@gmail.com